Jak zacząć z kettlebell?

Wakacje, urlopy, delegacje, wyjazdy, praca zdalna – to wszystko utrudnia rozpoczęcie regularnych treningów, niezależnie czy celujemy w zdrowie i sprawność czy chcemy kształtować sylwetkę i interesuje nas trening na spalanie lub trening na budowanie masy mięśniowej. Brak czasu i stałego dostępu do siłowni powoduje, że plan treningowy jest poszarpany, a nam ciężko utrzymać konsekwencję w działaniu. Przez to zaczynamy mieć problem z motywacją do ćwiczeń i ostatecznie wymówki biorą górę nad powodami, dla których chcemy zadbać o ciało. Są jednak sposoby, które znacznie ułatwiają trzymanie się planu w drodze do silniejszej i lepszej wersji siebie. Kurs kettlebell online nauczy cię zacząć trenować niezależnie od czasu i miejsca, w którym się znajdujesz, a trening kettlebell online pomoże Ci podtrzymać dobrą formę i zażyć optymalną dawkę ruchu w warunkach domowych lub wyjazdowych. Pamiętaj, że nawet z jednym odważnikiem kulowym możesz zrobić konkretny i pełnowartościowy trening. Jest to łatwy w przechowywaniu i w transporcie sprzęt, o którym mówi się potocznie “domowa siłownia”.  

Trening z kettlebell oprócz spalenia kalorii zapewni stały rozwój dla Twoich mięśni. Jednym słowem ćwiczenia z kettlebell to świetna propozycja dla amatorów treningu oraz tych, którzy wypracowali już w sobie pewne nawyki oraz sylwetkę, którą chcą utrzymać. Trening kettlebell na wakacjach? Trening kettlebell w domu? Tylko od Ciebie zależy gdzie chcesz pracować nad sobą, ponieważ nic już Cię nie ogranicza. Naucz się jak prawidłowo i bezpiecznie ćwiczyć, tu na pomoc przychodzi Ci kurs kettlebell online  i do dzieła!

Chcesz trenować w domu? Postaw na kettlebell!

No dobrze, teraz słów kilka o najważniejszym, czyli jak zacząć trening z kettlebell. W pierwszej kolejności znajdź w swoim domu miejsce, gdzie można bez przeszkód wykonać trening oraz swobodnie się poruszać.  Podłoże pod Twoimi stopami powinno być stabilne oraz wolne od wszelkich przedmiotów, które mogą Ci przeszkadzać, lub – co gorsza – spowodować kontuzję. Upewnij się również, że w pobliżu nie ma żadnych zwierząt, które będą odwracać Twoją uwagę, dekoncentrować Cię i uniemożliwiać wykonanie techniki poprawnie.

Jak ćwiczyć z kettlebell, żeby odnosić wymierne efekty? Najważniejsza jest prawidłowa technika i rozumienie tego, co się robi nawet jeśli trening składa się z bardzo podstawowych ruchów. Upewnij się, że wiesz jak utrzymać właściwą postawę ciała, jak zabezpieczyć kręgosłup, jak wykonać każde ćwiczenie z kettlebell oraz jak oddychać w treningu. Wszystkiego od podstaw uczę na kursie online „Siła, zdrowie, sylwetka – podstawy treningu kettlebells dla początkujących”. Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w temacie odważników kulowych to koniecznie przepracuj ten kurs. 

Jak zacząć swój trening z kettlebell?

Pewnie zastanawiasz się jakie ćwiczenia z kettlebell są najlepsze na początek?  Zawsze rekomenduję zacząć od z pozoru tylko łatwego i prostego martwego ciągu oburącz. To świetny wstęp do tego, aby w przyszłości zacząć wykonywać kettlebell swing. Jeżeli wzorzec zawiasu biodrowego, którego używamy do martwego ciągu i swingu jest już dobrze zaprogramowany w układzie nerwowo-mięśniowym, to można zacząć urozmaicać obie techniki o pracę jednorącz. Inną ciekawą i wartościową propozycją dla kettlebell w treningu domowym jest tureckie wstawanie. To złożone, ale rewelacyjne ćwiczenie na całe ciało, ze szczególnym naciskiem na mocna pracę brzucha.

Dobre poznanie bazowych technik, którymi będziesz się posługiwać oraz fundamentalnych zasad treningu z kettlebell są pierwszym i koniecznym krokiem do tego, aby w domowych warunkach realizować ciekawe, wartościowe i efektywne treningi dla zdrowia, wzmocnienia ciała oraz kształtowania sylwetki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Świętuj ROK TYGRYSA treningami ze zniżką nawet -30%!

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Złap TYGRRRRYSIE okazje -40% na kursy i koszulki

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy