Trener personalny – czy jest potrzebny?

Dla coraz większej liczby Polaków aktywność fizyczna staje się niezwykle istotna. Widać to choćby na siłowniach czy w klubach fitness, w których z roku na rok ćwiczy i trenuje zdecydowanie więcej osób. Także na naszych ulicach codziennie można zobaczyć osoby jeżdżące na rowerze czy biegające. Sport, dbanie o swoją kondycję fizyczną, zdrowie oraz o sam wygląd są dla nas coraz ważniejsze. To bardzo dobra tendencja i pozytywne zjawisko. Ważne jest jednak, aby treningi rzeczywiście były efektywne i przynosiły oczekiwane rezultaty. W tym pomóc może trener personalny. Czy warto skorzystać z jego usług?

pomoc w treningu
trening indywidualny
trener personalny online

Kim jest trener personalny?

Zacząć należy od tego, aby wyjaśnić kim właściwie jest coach personalny, jakie są jego zadania i w czym może Ci pomóc. Trener personalny jest osobą wykwalifikowaną, posiadającą odpowiednią wiedzę, doświadczenie i umiejętności, które wykorzystuje w celu pomocy osobom ćwiczącym i trenującym w osiągnięciu ich celów. Trener personalny opracowuje dla swojego podopiecznego indywidualny zestaw ćwiczeń oraz indywidualny plan treningowy, które dopasowane są do potrzeb i możliwości osoby trenującej.

Czasami zdarza się, iż pomimo wielu tygodni samodzielnego wykonywania ćwiczeń wciąż nie widać oczekiwanych efektów. Najczęściej kończy się to zniechęceniem i porzuceniem dalszych treningów. Tymczasem powodem braku efektów jest zwykle źle dobrany plany treningowy. Czasem tak naprawdę tego planu nie było w ogóle. Trener personalny pomoże uniknąć tego problemu. Opracuje taki plan treningowy, który wraz z czasem, wraz z każdym treningiem będzie przynosił oczekiwane rezultaty.

Indywidualny plan treningowy

Oczywiście sesje treningowe z coachem zawsze odbywają się wedle wcześniej ustalonego indywidualnego planu treningowego. Ważne jest, aby taki plan dostosowany został do Twoich potrzeb oraz możliwości. Dlatego praca z trenerem personalnym zawsze zaczyna się od rozmowy. Jest to wywiad, podczas którego coach zapyta o Twój stan zdrowia, o ewentualne urazy z przeszłości, często także o Twój tryb życia oraz oczywiście o cel jakich chcesz osiągnąć dzięki treningowi. Na tej podstawie trener personalny opracuje indywidualny plan treningowy, wyznaczy drogę i kierunek do osiągnięcia celu. 

Rola coacha nie ogranicza się rzecz jasna jedynie do opracowania planu treningu. Jego zadaniem jest również ciągła kontrola postępów, zbieranie danych oraz analiza Twoich aktualnych możliwości. Wszystko po to, aby mieć pewność, że wspólna praca przynosi zakładane efekty oraz aby w razie takiej konieczności zmodyfikować plan treningowy.

trener personalny

Skuteczny motywator

Jednym z najczęstszych powodów porzucania treningów przez wiele osób jest brak motywacji. Niekiedy wystarczy, żeby za oknem była brzydka, ponura pogoda, aby podjąć decyzję o rezygnacji z treningu. Niestety to bardzo częsty problem. Tymczasem coach treningowy to prawdziwy i skuteczny motywator. Twoje nastawienie zupełnie się zmienia jeśli wiesz, że z kimś się umówiłeś na siłowni, że ktoś na Ciebie czeka na sali treningowej. Taka sytuacja i świadomość znacznie zwiększa motywację do wyjścia z domu i udania się na trening. 

Dodatkowo trener personalny to również najlepszy kibic. Przez cały czas Cię dopinguje i pomaga wytrwać. Tak samo jak Tobie, mu także zależy na Twoim sukcesie. Myśl, że ktoś trzyma za Ciebie kciuku, że komuś zależy, abyś osiągnął upragniony efekt sprawia, że motywacja do ćwiczeń i treningu znacznie wzrasta. Dzięki wspólnej pracy z coachem personalnym z pewnością nie stracisz zapału do ćwiczeń i osiągniesz swój cel. Warto zatem rozpocząć pracę z trenerem personalnym. To skuteczny sposób na to, aby trening był zarówno efektywny, jak i przyjemny.

Świętuj ROK TYGRYSA treningami ze zniżką nawet -30%!

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Złap TYGRRRRYSIE okazje -40% na kursy i koszulki

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy